Arhiiv: oktoober 2010

Võlakirjainvestorid kahtlevad Euroopa ääreala riikide maksejõulisuses

Kuigi Euroopa Liidu liidrid on kinnitanud, et eurotsooni valitsuste võlakirjad makstakse tagasi tähtaegselt ja täies ulatuses, ei usu suuremad võlakirjainvestorid neid sõnu. Eelmisel nädalal Barclays Capitali poolt avaldatud investoruuringu tulemuste kohaselt ootavad 82% küsitletud 582 investeerimisega tegelevast ettevõttest riigivõla restruktureerimist, maksejõuetust või täieulatuslikku eurotsooni võlakriisi.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommenteeri

Saksamaa jaemüük languses. Kas kasv ja taastumine hajumas?

Saksamaa majanduse jaemüüginumbrid osutusid septembris oodatuist nõrgemaks, olles vastuolus viimase aja andmetega, mis eelnevalt "maalis" roosilisema pildi tarbijanõudlusest Euroopa suurimas majanduses. Esitatud kuupõhised nõrgad tulemused on seda üllatavamad hiljutiste tarbijauuringute taustal, kus tarbijate moraaliindeksid seisavad endiselt selle kõrgeimatel tasemetel alates 2008. aasta maist. Aga eks taju ja tegelikkus on harva samaväärsed nähtused.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: | Kommenteeri

GMO, Jeremy Grantham, kvartaalne investorkiri

Midagi uskumatult hirmuäratavat - soodustamaks tugeva tööhõivega, stabiilset ja tervet majandust on FEDi poliitika pea igas tema senises tegevuses, on selleks siis madalate intresside poliitika, rahapakkumise lõdvendamine, varahindade tahtlik stimuleerimine, korduvate hinnamullide negatiivsete tagajärgede ignoreerimine või varasematest ajalookogemustest õppimise keeldumine, olnud läbikukkumine ja andnud majanduse kasvule põõramises vastupidise tulemuse. Kus on need kitsaskohad ja millised on "finantsvaadete" erinevused, sellest räägibki oma oma viimases analüüsivas kvartalikirjas üks USA tunnustatumaid investoreid, Jeremy Grantham.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , , | Kommenteeri

Bill Gross’i kuukiri

Järgmise nädala kolmapäevasest USA Föderaalreservi istungist ootavad finantsturud vaid üht, lõdva rahapoliitika jätkumist. "Suure tõenäosusega otsustab Föderaalreserv, et majandussurutise kujul ilmnevat "haigust" on mõistlikum ravida jätkuvate rahasüstide abiga kui riskida mandumise ning täieliku restruktureerimise kohese vajadusega", kirjutab Bill Gross oma värskes kuukirjas.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , | Kommenteeri

Gross ja Grantham laidavad maha FEDi agressiivsed interventsioonid finantsturgudel

Paaril viimasel päeval on meediasse ilmunud artiklid kahelt USA investeerimismaastiku "suurkujult", kes on oma sõnavõttudega üsna värvikalt kritiseerimas FEDi poliitikat ja selle viimase aja teostatud ning kavatsetavaid tehinguid finantsturgude stimuleerimiseks ning majanduse toetamiseks. Loe ka Finantsvaate Analüüsi sektsiooni, milles toome ära ka need kaks raportit, kuna oma sisult väärivad need ehk põhjalikumat lugemist.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommenteeri

Valuutaturud – igaüks iseenda eest

Vaevalt mõned päevad peale G20 rahandusministrite kohtumist Lõuna-Koreas, kus vastastikku jagati lubadusi mitte sekkuda aktiivselt valuutaturgudele, on sõnad ja teod juba lahknenud. Indikatsioonid sekkumiseks või otsesed interventsioonid on viimastel päevadel tulnud Lõuna-Korea, Lõuna-Aafrika Vabariigi, Hiina, Malaisia ja Indoneesia keskpankuritelt.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommenteeri

High-Yield võlakirjaturust

Erakordselt madal intressikeskkond ja rohke likviidsus finantsturgudel on viinud olukorrani, kus ka väga nõrga krediidikvaliteediga ettevõtted on suutnud oma laenud refinantseerida ning seeläbi elus püsida. Mitte-investeerimisjärgu võlakirjad on sellises keskkonnas pakkunud suurepärast tootlust. Tõenäoliselt USA Föderaalreserv lähiajal finantsturgudele likviidsuse pumpamist ei peata, aga hoidkem alt high-yield võlakirjainvestorid, kui see ühel päeval juhtub.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: | Kommenteeri

Nädala graafik: Inflatsioon

Sageli on teemaks, kas see mida me näeme on ikka see, mida me arvame nägevat. Inflatsioon on kindlasti üks näide sellest valdkonnast, kus see mida me näeme (meile näidatakse) on ikka see, mida me arvame nägevat (hinnamuutused vahetu kogemuse läbi).
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , | Kommenteeri

Kui edukas on olnud Hiina valuutamanipulatsioon?

Rünnakud Hiina kui valuutamanipulaatori suunas on viimastel kuudel märgatavalt elavnenud. Selge on see, et Hiina kontrollib oma rahvusvaluuta liikumisi USA dollari suhtes, kuid vähe on olnud juttu ja arvutusi, kas ja kui palju jüaan siiski dollari suhtes tugevnenud on.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommenteeri

Wall Streeti kauplemine kalevi alla

Finantskriisi järgselt on palju arutletud pangandussektori täiendava reformimise vajaduse üle. Üheks valdkonnaks, mida eelkõige USA-s soovitakse täiendavalt piirata on pankade kauplemistegevus enda arvel ja oma kapitali baasilt.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: | Kommenteeri

Warren Buffeti Berkshire Hathaway raamatupidamistehingud SECi huviorbiidis

Hiljuti ilmus turgudele info, et selle aasta teises kvartalis küsitles USA Väärtpaberituru Järelevalve Komisjon (SEC) Warren Buffeti investeerimisfirmat Berkshire Hathaway´d (BH) ning palus selgitusi ettevõtte iseäralike raamatupidamistavade kohta.

Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Kommenteeri

Jaapani sündroom

Käesolev kirjutis on inspireeritud ja baseerub suuresti, kuid mitte ainult, ajakirja Foreign Policy veebilehel 30. septembril ilmunud artiklil “The Japan Syndrome”. Sel aastal möödus Hiina majandus oma suuruselt Jaapanist ja on nüüd maailmas USA järel suuruselt teine. Hiina majandusmudel baseerub paljuski Jaapanile edu toonud mudelil – sisemaiseid investeeringuid rahastatakse madalate kuludega toodetut eksportides.

Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , | Kommenteeri

Korrelatsioon finantsturgudel ja selles toimunud muutused

Finantsturud ja tõus 200%. Kõlab hästi? Esmapilgul kindlasti. Samas ei kirjelda eelnev mitte aktsiate või võlakirjade hinnatõusu, vaid hoopis aktsia- ja võlakirjahindade omavahelise korrelatsioonikoefitsiendi muutust. Nimelt on viimase aasta jooksul finantsinstrumentide omavaheline korrelatsioon oluliselt kasvanud.

Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , | Kommenteeri