Arhiiv kuude lõikes: juuli 2011

Nädala graafik: Šveitsi frank – investorite uus pelgupaik

Rahutused Lähis-Idas, Jaapani looduskatastroof, võlakriis Euroopas ja nüüd ka Ameerika Ühendriikides on hoidnud finantsturge närvilistena pea kogu käesoleva aasta. Kui tavapäraselt on ebakindlas keskkonnas võitjaks olnud USA dollar, siis riigi pingestunud fiskaalseis on suunanud dollari kursi teiste valuutade suhtes pigem langusesse. Investorite selgeks lemmikuks tänases ebamäärases olukorras on kujunenud Šveitsi frank.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommenteeri

Alternatiivid USA riigivõlakirjadele juhuks kui USA kaotab AAA krediidireitingu

Tõenäosus USA krediidireitingu kärpimiseks kõrgeimalt võimalikult tasemelt AAA kasvab iga päevaga. Sellest tingituna on eelkõige USA-põhised investorid asunud otsima alternatiive USA riigivõlakirjadele, kirjutab FT Alphaville. Võttes arvesse riigivõlakirjade turu suurust, riikide krediidireitinguid ja jätkuvat võlakriisi Euroopas, on investorite valikud ahtad.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | 1 kommentaar

Finantsturgude pikaajaline väljavaade ja uuenenud investeerimistõed

Maailma suurim võlakirjafondide haldur PIMCO on taas uuendanud oma pikaajalist, 3-5 aastat ette vaatavat, finants-turgude väljavaadet. PIMCO prognoosi maailma majanduse ja poliitiliste arengute osas võib kokku võtta järgnevalt:maailm jätkab mitmekiiruselist kasvu, kus arenevad riigid ...
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , , , | Kommenteeri

Euroala tippkohtumise ettepanekud: pikendada Kreeka laenude tähtaega, vähendada intressimäära

Uudisteagentuurile Reuters on väidetavalt "lekitatud" täna Brüsselis toimuva euroala tippkohtumise lepingute tööversioonid. Viimaste kohaselt tehakse liikmesriikide esindajatele ettepanek pikendada Euroopa Finantsstabiilsusfondi (EFSF) poolt Kreekale antud laenude tähtaeg 7,5 aastalt 15 aastale ja seada Kreekalt küsitav intressimäär tasemele 3,5%.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , | Kommenteeri

Keskpankade väljakutsed praeguses majandussituatsioonis diametraalselt erinevad

Inflatsiooni kiirenemine ja samaaegne majandusaktiivsuse mõnetine aeglustumine ning sellele lisanduvad probleemid riikide kõrge võlakoormuse ning kohati haavatava pangandussektoriga seavad keskpangad keerulisse olukorda. Mõnedel puhkudel oleks keskpankadel tarvis hinnatõusu ohjamiseks intressimäärasid tõsta, samas ei ole tööturg veel viimasest kriisist taastunud ja rahapoliitika karmistamine tundub ennatlik. Teistel juhtudel on intressimäärasid juba oluliselt tõstetud, inflatsioon ...
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommenteeri

Ameerika investorite raha voolab Euroopasse võlakriisi kiuste

Vaatamata jätkuvalt lahendamata ja viimastel nädalatel intensiivistunud Euroopa võlaprobleemidele voolab ameeriklaste raha siiski Euroopasse, kirjutab investeerimispank Goldman Sachs oma turuülevaates. Goldman Sachs'i analüütikute sõnul on euroala investorid viimase poole aasta jooksul oma investeeringuid USA-s hoogsalt realiseerinud, samas kui üha rohkemate Ameerika investorite raha otsib teenimisvõimalust nii Euroopa võlakirjades kui ka aktsiates.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , , | Kommenteeri

Nädala graafik: investeeringud arenevatele turgudele taas hoogustumas

Värske EPFR statistika kohaselt jätkus raha sissevool arenevatele turgudele ka lõppeval nädalal. Investoritele olid meelt mööda nii arenevate turgude võlakirja- kui ka aktsiafondid. Raha sissevool arenevate riikide võlakirjafondidesse oli positiivne juba järjekorras 16. nädalat ja nimetatud instrumentidest on Euroopa ja USA võlakriisi taustal investorite arvates tasapisi saamas uus turvaline raha paigutamise koht. Arenevate riikide aktsiafondidesse voolas viimase nädala jooksul ligikaudu 1 miljardi USA dollari väärtuses ...
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , | Kommenteeri

Pensionifondide investeeringud alternatiividesse jätkavad kasvamist

Viimase 10-20 aasta jooksul on investeerimisportfelli hajutamisel olnud alternatiivide varaklassil oluline ja kasvav roll. Kuigi finantskriisi aastatel investeeringud alternatiividesse vähenesid, jätkab varaklassi paigutatud vahendite maht ja osakaal väljakujunenud pikaajalist tõusutrendi. Hiljutine Citi Prime Finance'i poolt läbiviidud küsitlus näitab, et pensionifondid ...
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , , | Kommenteeri

Maailma kalleimad linnad

Konsultatsioonifirmal Mercer valmis järjekordne iga-aastane maailma eri linnade elukalliduse uuring.Selle aasta tulemused ei olnud drastiliselt erinevad mullustest ja esimesed kuus kohta maailma kalleimate linnade edetabelis jäid muutumatuks. Maailma kümne kalleima linna järjestus on järgmine...
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: | Kommenteeri

Riikide maksejõuetusepisoodide ajalugu

Viimase viie-kuue dekaadi jooksul oleme harjunud nägema, et makseraskustesse satuvad eelkõige arenevad riigid, olgu siis 1980-ndatel Ladina-Ameerika riigid või 1990-ndate lõpus Venemaa. Samuti tundub enamusele meie kaasaegsetest, et riikide maksejõuetuse episoodid ajaloos on pigem erand kui normaalsus. Ajaloolised andmed näitavad aga, et viimase 200 aasta jooksul on olnud viis paarikümne aasta pikkust episoodi, kus korraga on olnud makseraskustes 30-50% maailma riikidest.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , | Kommenteeri

Korrelatiivsed seosed finantsturgudel

Kaasaegne portfelliteooria baseerub suuresti erinevate varaklasside ja instru-mentide omavahelistel korrelatsioonidel. Soovitatakse ju riskide hajutamiseks koostada oma pikaajaline investeerimisportfell instrumentidest, millede omavaheline korrelatsioon on võimalikult väike või isegi negatiivne. Vaatleme erinevate varaklasside korrelatsiooni USA aktsiaindeksi S&P 500 suhtes.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , , , , , , | Kommenteeri

Ülekuumenemisohud ja võimalikud majanduslanguse märgid

Viimastel nädalatel on finantsturu osaliste seas rohkelt räägitud majandusaktiivsuse aeglustumisest. Juunikuise statistika kohaselt tõusid riikide tööstustoodangu taset, uute tellimuste mahtu, laovarusid ja tarnetingimusi kirjeldavad PMI indeksid suurimaid maailma majandusi vaadates kõigest kolmes riigis: USA-s, Türgis ja Ungaris. Enamuses teistes riikides jätkus küll majandusaktiivsuse kasv, kuid senisest aeglasemalt. Hoopis vähe on juttu olnud, et mitmete suurte riikide puhul vihjavad ettevaatavad majandusaktiivsuse indikaatorid juba võimalikule majanduslangusele.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: | Kommenteeri

Nädala graafik: juuli ajalooliselt aktsiatele hea kuu

Tehnilise analüüsi praktiseerijatele meeldib muuhulgas uurida finantsturgude niinimetatud kalendriefekte (calendar effects) ehk sessoonsuse tendentse. Seekordne nädala graafik võtab kokku viimase kuuekümne aasta USA aktsiaindeksi Dow Jones kuised tootlused. Ajaloolised andmed on paljulubavad, sest mõõdetuna läbi nii viimase 60 kui ka 30 aasta on Dow Jones'i Tööstuskeskmine juulis tavaliselt tõusnud.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , , | Kommenteeri