Arhiiv kuude lõikes: jaanuar 2012

Nädala graafik: aktsiaturgude tootlused jaanuaris

2012. aasta on aktsiaturgudele alanud hästi. Märkimisväärset negatiivset tootlust on aasta esimesel kuul näidanud vaid mõned aktsiaturud - Bangladesh, Sri Lanka, Jamaika. Kõik suuremad, nii arenenud kui arenevate riikide, aktsiaturud on näidanud positiivset tootlust. Neist mitmete puhul on protsentuaalne tõus olnud napi kuuga isegi kahekohalise numbriga märgitav.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommentaarid välja lülitatud

Viimase aastakümne kõrgeim tootlus madala riskitasemega – kuld

Investeerimismaailma aktiivsed osalised teavad juba, et kolmapäeval otsustas USA Föderaalreserv, eesotsas Ben Bernankega, hoida baasintressimäärasid rekordmadalatel tasemetel vähemalt 2014 aasta lõpuni. Samuti kinnitas FED oma valmidust rakendamaks täiendavaid kvantitatiivseid meetmeid, kui majandusaktiivsus peaks veelgi aeglustuma ja finantsturud lisa likviidsust vajama. Sellisele sõnumile reageerisid riskivarad väga positiivselt, eriliselt suurt plussi näitasid ....
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , , , | 4 kommentaari

Meretranspordi hinnad kuuga -50%

Rahvusvaheliste meretsi veetavate kaubasaadetiste transportimise hinda kajastav Baltic Dry Index (BDI) on käesoleva aasta vähem kui kuu ajaga langenud üle 50%. See on tekitanud majandusanalüütikutes ja finantsturu osalistes rohkelt segadust. Just seesama indeks on olnud paljude ökonomistide tööriistakastis üks parimaid abivahendeid rahvusvahelise kaubavahetusaktiivsuse tendentside mõõtmisel ja seeläbi globaalse majanduskasvu väljavaate kujundamisel.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: | Kommentaarid välja lülitatud

Pullid ja karud seismas suure lahingu lävel

Uus aasta on toonud finantsturgudel piisaval hulgal optimismi ning investorid on nautimas aktsiate positiivseid tulumäärasid. Ettevõtete head kvartaalsed tulemused, turuosaliste optimistlik meelestatus ja erinevate toetavate monetaarsete meetmete rakendamine (n. Rahvusvaheline Valuutafond, Hiina valitsus) on panustanud S&P 500 aktsiaindeksi 4%-le tõusule aasta algusest. Tegelikult on tõusutrendis hetkel pea kõik börsid....
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , , | Kommentaarid välja lülitatud

Kinnisvara hinnalangus Hiinas üha laiapõhjalisem

Hiina ehitusbuumi raugemist ja sealse majanduskasvu aeglustumist on kardetud juba mõnda aega. Detsembris langesid uute eluasemete hinnad 52 suuremas linnas 70-st. Linnu, kus kinnisvara hinnad on eelmise kuuga võrreldes tõusnud, oli detsembri lõpuks järel mõni üksik.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommentaarid välja lülitatud

Pilvelõhkujad – finantsmullide ennustajad

Erinevate finantsmullide identifitseerimiseks on tänapäeval loodud arvukalt kompleksseid mudeleid ja kasutatakse kõikvõimalikke parameetreid alates inimkäitumise kurioosumitest kuni ornitoloogiani välja. Barclays Capital on oma värskes analüüsis käsitlenud aga pilvelõhkujaindeksit (Skyscraper Index), mis viitab jätkuvalt ebasoodsale korrelatsioonile valmimisjärgus olevate maailma kõrgeimate hoonete ja sellele järgneva majanduskriisi vahel...
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: , , | Kommentaarid välja lülitatud

Nädala graafik: majanduslangus USA-s vähetõenäoline

Eelmise aasta oktoobri alul tuli Economic Cycle Research Institute välja prognoosiga, et USA-d tabab peagi taas majanduslangus. Enamus ökonomiste näib uskuvat, et seekord õnnestub USA majandusel negatiivseid kasvunumbreid vältida. Teadupärast on viimased oma tulevikuprognoose tehes üldjuhul liialt optimistlikud. Mida arvavad aga majanduslanguse esinemise võimalikkusest finantsturud? Intrade'i tehingustatistikast nähtub, et viimase kuuga on USA majanduslanguse esinemise tõenäosus märgatavalt langenud.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommentaarid välja lülitatud

Lihtne test isikliku investeerimisportfelli asjakohasusest

Inimesena, kelle igapäevatööks on investeeringute juhti-mine, on mul välja kujunenud mitmed lihtsad niinimetatud rusikareeglid, mida finantsturgudel toime-tades alati meeles hoian. Huvitaval kombel on valdav enamus neist seotud investeeringu tegemise ja turule sisenemisega. Isikliku pikaajalise investeerimisportfelli puhul on sageli põhiprobleemiks investeeringute portfelli unustamine, selle vältimiseks sobib hästi järgmine lihtne test.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Analüüsid | Märksõnad: | Kommentaarid välja lülitatud

USA jaeinvestorid aktsiate osas positiivselt meelestatud

American Association of Individual Investors'i (AAII) viimase meelsusküsitluse tulemuste kohaselt usuvad tervenisti 48,9% vastanutest, et järgneva 6 kuu jooksul aktsiate hinnad pigem tõusevad. Nädalataguse ajaga võrreldes kasvas positiivselt meelestatud investorite osakaal tervelt 8,3% võrra, ajalooline keskmine on ligikaudu 39%. Aktsiahindade langusele üle järgneva kuue kuu panustaksid kõigest 17,2% vastanutest.
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: | Kommentaarid välja lülitatud

Riskifondid on kaotamas targa raha staatust

Meie blogi lugejatele ei tule üllatusena tõsiasi, et riskifondide tootlus on muutumas aina kesisemaks ja viimastel aastatel on aktsiaturgude tootlusele alla jäänud. Riskifonde nimetatakse finantsmaailmas reeglina targaks rahaks (smart money),kuid viimasel ajal tundub, et riskifondide hiilgeajad hakkavad mööda saama ...
Jätka lugemist

 

Rubriigid: Uudised | Märksõnad: , | Kommentaarid välja lülitatud